پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پیشرفت ٣٢ درصدی ساخت سکوهای میدان فروزان

پیشرفت ساخت سکوی هفت هزار تنی میدان مشترک فروزان هم اکنون ٣٢ درصد است و پیش بینی می شود تا پایان امسال پیشرفت ساخت این سازه به ۶١ درصد برسد.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شانا، ساخت سکوی هفت هزار تنی میدان مشترک فروزان در دولت قبل به یک شرکت کره ای واگذار شده بود که به دلیل کند بودن روند اجرای این پروژه و همچنین توانمندی بخش داخل در ساخت این سازه بزرگ، شرکت تاسیسات دریایی خود عهده دار ساخت این سکو در یارد خرمشهر شد.

مدیر یاردهای خرمشهر پیش از این، دلایل انتقال سکو به ایران را کندی کار در ساخت، نوع قرارداد و سفارش نامناسب این کار در مدیریت قبلی شرکت اعلام کرده و گفته بود: طی چند سال از شروع ساخت این سکو تنها طبقات آن ساخته شده که پس از بازگشت به ایران عملیات تکمیل به سرعت در دستور کار قرار می‌گیرد.

فروردین ماه امسال نخستین محموله سکوی فروزان از کره جنوبی و با پیشرفت ٢۵ درصدی وارد ایران شد و هم اکنون این سکوی غول پیکر در یارد خرمشهر در حال ساخت است.

هم اکنون عملیات ساخت در بخش سازه و لوله کشی در سکوی تولید از پیشرفت ٣۵ درصدی و سکوی زیست نیز از ۴٠ درصد پیشرفت برخوردار بوده ضمن این که همه تجهیزات و سازه سکوی تولیدی از کره جنوبی به یارد خرمشهر منتقل شده است.

براساس برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می شود عملیات ساخت سکوی تولید فروزان تا پایان امسال به پیشرفت ۶۵ درصدی و ساخت سکوی زیست به پیشرفت ٨٠ درصدی برسد.

سکوی فروزان ٧٨٠٠ تن وزن دارد که با نصب و راه‌اندازی آن، تولید میدان فروزان از ۴٠ هزار بشکه به ٨٠ هزار بشکه افزایش خواهد یافت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.