۳۰ شهریور, ۱۳۹۶

پیروزی ترامپ صنعت نفت جهان را تکان خواهد داد

پیروزی ترامپ صنعت نفت جهان پیروزی ترامپ صنعت نفت جهان را تکان خواهد داد tramp 765x510

گزارش یک مؤسسه کارشناسی نشان می‏‎دهد پیروزی نامزد حزب جمهوری خواه در انتخابات اخیر آمریکا پیامدهای عمده‎ای برای صنعت نفت و گاز جهان خواهد داشت.
به نقل ازپایگاه خبری انرژی ویس، مؤسسه گلوبال دیتا اعلام کرد سیاست‎های اعلام شده از سوی دانلد ترامپ در جریان رقابت‎های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا می‎توانند در زمینه مقررات، مالیت و فرصت‎های سرمایه‎گذاری، پیامدهایی عمده برای صنعت نفت و گاز جهان داشته باشد.

ویل اسکارگیل، تحلیلگر ارشد نفت و گاز گلوبال دیتا، گفت: نبود برنامه دقیق و نداشتن سابقه شفاف ترامپ در امور دولتی، درباره سیاست‎هایی که اجرا می‎شوند و پیامدهای آنها ابهام‎هایی ایجاد می‎کند، اما لحن تبلیغ‎های انتخاباتی او نشان‎دهنده اولویت داشتن سیاست‎گذاری انرژی داخلی بر سیاست‎های بین‎المللی است.

وی افزود: سخنان مطرح شده درباره سیاست‎های انرژی داخلی در جریان تبلیغات انتخاباتی حاکی از دورنمایی مثبت برای بخش نفت و گاز است.

به گفته این کارشناس، برخی اخبار منتشر شده درباره هفکری ترامپ با هرولد هم، مدیر عامل شرکت کانتیننتال ریسورسز و از فعالان تولید نفت شیل در آمریکا، و احتمال انتصاب او به عنوان وزیر انرژی این کشور، موارد فوق را تأیید می‎کند.

با این همه، اسکارگیل یادآور شد که پافشاری بر استقلال انرژی آمریکا و مخالفت با توافق‎های بین‎المللی در زمینه انرژی می‎تواند برای پیشرفت صنعت نفت در آمریکا و خارج از این کشور، موانع مستقیم و غیر مستقیم ایجاد کند.

وی گفت: در خارج از آمریکا، انتخاب ترامپ می‎تواند پیامدهایی عمیق برای فرصت‌‎های بین‎المللی برای سرمایه‎گذاری در صنعت نفت و گاز داشته باشد.

این کارشناس اعلام کرد مواضع ترامپ درباره مسائل مهم خاورمیانه، ممکن است ابهام‎هایی درباره سرمایه‎گذاری در این منطقه ایجاد کند اما سخنان او درباره کاهش تنش‎های آمریکا و روسیه، دورنمای همکاری این دو کشور را تقویت می‎کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *