پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

پتروشیمی مهاباد سه گواهینامه بین‌المللی کسب کرد

همزمان با افزایش تولید، پتروشیمی مهاباد موفق به دریافت سه گواهینامه بین‌المللی در حوزه ایمنی، بهداشت و محیط زیست شد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز: پتروشیمی مهاباد یکی از مجتمع های مسیر خط لوله اتیلن غرب برای نخستین بار موفق به دریافت گواهینامه مهم بین المللی شد.

بر این اساس سه گواهی نامه ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۱۴۰۰۱ و ایزو ۱۸۰۰۱ برای پتروشیمی مهاباد صادر شده و هدف از صدور این سه گواهینامه تعهد پتروشیمی مهاباد به ایمنی و محیط زیست بوده است.

«حمید معروفی» رئیس واحد ایمنی، بهداشت و محیط زیست پتروشیمی مهاباد با بیان اینکه بر اساس پایش‌های مستمر و مداوم، هیچگونه آلایندگی نداشته ایم و موفق شدیم استاندارد ایزو ۱۴۰۰۱ ویرایش ۲۰۱۵ را که مهمترین استاندارد مسایل زیست محیطی است، دریافت کنیم، گفت: پتروشیمی مهاباد موفق شده از مواد اولیه گرفته تا انبارش و نگهداری، پروسه تولید و بسته بندی، این الزامات را با بالاترین استانداردهای ممکن اجرا و این گواهینامه‌ها را دریافت کند.

به گزارش اپیک، پتروشیمی مهاباد یکی از طرح‌های افتتاح شده در طول فعالیت دولت یازدهم در مسیر خط لوله اتیلن غرب بوده که در کنار طرح‌هایی همچون پلیمر کرمانشاه، پلی اتیلن ایلام، کردستان، لرستان، کاویان و مروارید از مهمترین طرح‌های مسیر خط لوله اتیلن غرب را تشکیل می‌دهد.

پتروشیمی مهاباد از ظرفیت تولید سالانه ۳۰۰ هزار تن پلی اتیلن سبک خطی و سنگین و ۳۰ هزار تن بوتن یک برخوردار است، این طرح پس از بهره‌برداری کامل زمینه اشتغال برای یک‌هزار نفر به صورت مستقیم و چهار هزار نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم کرده است

آخرین اخبار صنعت نفت را اینجا بخوانید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.