پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

وزیر نفت عازم وین شد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در نشست ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ (دهم آذرماه ۹۵) تصمیم گرفتند میزان تولید خود را یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند و به سطح ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار بشکه در روز برسانند.

۱۰ روز پس از نشست وزیران نفت و انرژی اوپک، تولیدکنندگان عضو اوپک و غیراوپک در وین گرد هم آمدند و بر سر کاهش حدود ۶۰۰ هزار بشکه‌ای از سوی ۱۰ کشور غیر عضو اوپک نیز توافق کردند که در این میان می‎توان به تعهد کاهش روزانه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای روسیه اشاره کرد.

توافق کشورهای عضو و غیر عضو اوپک از ژانویه ۲۰۱۷ اجرایی و پس از آن در نشست‌های بعدی (۱۷۲ تا ۱۷۴) تا پایان سال ۲۰۱۸ تمدید شد. در نشست ۱۷۴ این سازمان، با توجه به این که میزان پایبندی برخی کشورها از ۱۰۰ درصد فراتر رفت، این سازمان اجماع کرد که این میزان را به ۱۰۰ درصد برساند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت برای شرکت در یکصدوهفتادوپنجمین نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) دقایقی پیش تهران را به مقصد وین ترک کرد.

فردا و پس‌فردا (ششم و هفتم دسامبر ۲۰۱۸) یکصد و هفتاد و پنجمین نشست عادی اوپک در شهر وین کشور اتریش با حضور وزرای نفت و انرژی کشورهای عضو برگزار می‌شود. جزئیات برنامه این نشست را ایــــــنـــــجا بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.