پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ورود توتال به دریای خزر

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از میز نفت: شاهبازاف در این دیدار از سطح همکاری شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار ) و شرکت ‘توتال’ در زمینه توسعه میدان گازی ‘ آبشرون’ ابراز رضایت کرد .

وی همچنین از معاون اول ‘توتال’ ،برنامه های آتی این شرکت جهت توسعه میدان ‘ آبشرون ‘ را که گاز طبیعی آن در مرحله نخست برای تامین تقاضای داخلی جمهوری آذربایجان استفاده می شود ، جویا شد .

برنارد کلمنت توسعه میدان گازی ‘آبشرون’ را نمونه ای از همکاری این شرکت با سوکار عنوان کرد و گفت : کارهای حفاری در نخستین چاه انرژی در این میدان تا ماه مارس سال آینده به پایان می رسد .

وی افزود: ساخت سکوی مورد نیاز برای فعالیت در میدان ‘آبشرون ‘ ، کارهای طراحی و ساخت خط لوله صادراتی در اواسط سال جاری آغاز می شود .

به گفته برنارد کلمنت نخستین محموله گاز طبیعی در این میدان گازی در سال ۲۰۲۰ میلادی استخراج می شود و حجم سالانه آن در مرحله نخست ۱.۵ میلیارد متر مکعب و در سالهای ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ میلادی پنج میلیارد متر مکعب خواهد بود .
در این دیدار همچنین همکاری جمهوری آذربایجان و شرکت ‘توتال ‘ در حوزه منابع انرژی تجدید پذیر بررسی شد .

قرارداد توسعه میدان گازی ‘ آبشرون ‘ در سال ۲۰۰۹ میلادی میان شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار ) و شرکت ‘توتال ‘ امضا شد .

شرکت ‘توتال ‘ در سال ۲۰۱۲ میلادی در پی کارهای حفاری در نخستین چاه اکتشافی ذخایر انرژی این میدان را ۳۵۰ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی و ۴۵ میلیون تن میعانات اعلام کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.