پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

واحد تولید گوگرد پالایشگاه یازدهم به‌زودی راه‌اندازی می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمد سعیدیان، سرپرست پالایشگاه یازدهم پارس جنوبی از آماده راه‌اندازی شدن واحد تولید گوگرد پالایشگاه یازدهم خبر داد و گفت: راه‌اندازی این واحد اهمیت بسیاری از منظر زیست محیطی دارد.

وی افزود: با تکمیل واحد تولید گوگرد الزامات محیط زیستی فاز ۱۳ پارس جنوبی تحت کنترل قرار گرفته و به سمت استانداردهای مربوطه حرکت خواهیم کرد.

سعیدیان در ادامه به شاخص‌های فاز ۱۳ در مقایسه با سایر پالایشگاه‌های در حال راه‌اندازی پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: یکی از مواردی که این فاز را در مرحله راه‌اندازی با سایر فازها متمایز می‌کند، راه‌اندازی واحد F&G پیش از راه‌اندازی سایر واحدهای پالایشگاه است که راه‌اندازی این واحد باعث افزایش ایمنی پالایشگاه در حین راه‌اندازی می‌شود.

سرپرست پالایشگاه یازدهم پارس جنوبی تصریح کرد: با آماده به کار شدن واحد F&G تمام پیش‌نیازهای مورد نیاز برای پیش راه‌اندازی و راه‌اندازی هر واحد به طور کامل تحت کنترل و مدیریت است.

طبق اعلام مجتمع گاز پارس جنوبی، فاز ۱۳ پارس جنوبی به منظور تولید روزانه ۵۰ میلیون مترمکعب گاز، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی و ۴۰۰ تن گوگرد و تولید سالانه ۲ هزار و ۹۰۰ تن گاز مایع و دو هزار و ۷۵۰ تن اتان در دست اجرا بوده و در مراحل پایانی تکمیل است.

مطابق طراحی، برای تامین خوراک مورد نیاز پالایشگاه یازدهم پارس جنوبی در مجموع ۳۸ حلقه چاه در نظر گرفته شده است که در حال حاضر با نصب سکوهای B و D از طریق ۱۳ حلقه چاه خوراک دو ردیف گازی فاز ۱۳ تامین می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.