۲۹ شهریور, ۱۳۹۶

نشست وزیران نفت عربستان، ایران، عراق و روسیه هفته آینده در استانبول

نشست وزیران نفت نشست وزیران نفت عربستان، ایران، عراق و روسیه هفته آینده در استانبول offshore154 765x510

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از تسنیم از رویترز، منابع وابسته به سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) اعلام کردند: نشست غیر رسمی وزیران نفت عربستان سعودی، ایران، عراق و روسیه هفته آینده در حاشیه کنفرانس بین المللی انرژی در استانبول ترکیه برگزار خواهد شد.

این منابع تاکید کردند نشست غیررسمی وزیران نفت عربستان سعودی، ایران و عراق، سه کشور بزرگ تولید کننده نفت اوپک و وزیر انرژی روسیه بزرگترین تولید کننده نفت غیر اوپک با هدف بررسی وضع بازار نفت در حاشیه کنفرانس بین المللی انرژی در استانبول برگزار می شود.

وزیران نفت امارات عربی متحده الجزایر، ونزوئلا و قطر رئیس فعلی اوپک نیز در نشست بین المللی انرژی در استانبول حضور خواهند داشت.

همچنین خبرگزاری فرانسه از الجزایر گزارش داد: نور الدین بوطرفه وزیر انرژی الجزایر گفت: نشست غیر رسمی وزیران نفت اوپک و غیر اوپک در حاشیه کنفرانس بین المللی انرژی که قرار است بین ۸ تا ۱۰ اکتبر ( ۱۷ تا ۱۹ مهر) در استانبول ترکیه برگزار شود، تشکیل خواهد شد.

بوطرفه افزود: اگر اعضای اوپک به توافقی درباره تولید نفت برسند، روسیه آماده همکاری با این سازمان خواهد بود.

اعضای اوپک در نشست هفته گذشته در الجزایر توافق کردند سطح تولید این سازمان را از روزانه ۳۳ میلیون و ۴۷۰ هزار بشکه در ماه اوت به ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۳۳ میلیون بشکه در روز کاهش دهند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *