پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

نشست بررسی چگونگی دسترسی آزاد به اطلاعات در وزارت نفت برگزار شد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، در نشست بررسی چگونگی انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، نحوه ارائه اطلاعات قراردادهای مرتبط با حوزه نفت، حقوق و مزایای مدیران عامل، بیمه حوادث، اطلاعات فنی خطوط لوله و … مورد بررسی قرار گرفت و بر پاسخگویی جامع، دقیق و به موقع به درخواست کنندگان اطلاعات تاکید شد.

باقر انصاری، مشاور حقوقی دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات ، ضمن بیان موضوعات حقوقی مرتبط در این حوزه بر اهمیت ارایه اطلاعات به موقع جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از هرگونه حاشیه سازی تأکید کرد و گفت: براساس شمول قانون باید پاسخها متناسب با ملاحظات منافع ملی منتشر شود.

در ادامه، حسن صمیم نیک پی، معاون سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، از همکاری وزارت نفت و مجموعه های تابعه در اجرای این قانون قدردانی کرد و بیان داشت: در ابتدای فعالیت سامانه روند اتصال دستگاهها با کندی صورت می گرفت، اما در دو ماه گذشته شاهد روند رو به رشد اتصال دستگاهها به سامانه و پاسخگویی به درخواستهای ثبت شده هستیم.

وی افزود: طبق برنامه ریزی بعمل آمده از سوی دبیرخانه، در سال جدید، با وزارتخانه ها، سازمان ها، بانکها و بطور کلی دستگاههایی که به سامانه پیوسته اند جلساتی برگزار و با مشارکت نمایندگان آنها بطور تخصصی نحوه انتشار و ارائه اطلاعات به مردم بررسی خواهد شد.

در پایان این نشست مسائل و مشکلات پیش روی اجرای قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات در مجموعه وزارت نفت از سوی نمایندگان این وزارتخانه مطرح و مقرر شد در تهیه شیوه نامه های قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات به آنها توجه شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.