پتروشیمی مهاباد ظرفیت ایفای نقش در توسعه صنایع پایین دستی را دارد

0

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی شهرستان مهاباد ظرفیت بالای ایفای نقش در توسعه صنایع پایین دستی بویژه در آذربایجان غربی را دارد. 

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل ایران به نقل از شانا، نادر قاضی پور عصر دیروز (پنجشنبه، ٢۵ شهریورماه) در بازدید از پتروشیمی شهرستان مهاباد اعلام کرد: با برنامه ریزی برای ایجاد، توسعه و رونق صنایع پایین دستی افزون بر جلوگیری از هدر رفت منابع می توان در توسعه اقتصادی منطقه و کشور نیز گام برداشت.

در ادامه محسن مجیدی، مدیرعامل شرکت پتروشیمی مهاباد نیز در این بازدید با ارائه گزارشی از حجم سرمایه گذاری، نحوه تامین خوراک و حجم تولیدات این شرکت، گفت: پتروشیمی مهاباد ظرفیت بالایی در شکل گیری صنایع پایین دستی در منطقه و جلوگیری از خام فروشی، صادرات و ایجاد شغل را دارد.

وی، نقش این شرکت در رونق گرفتن صنایع پایین دستی آذربایجان غربی را برجسته دانست و درباره ایجاد این صنایع به سرمایه گذاران قول همکاری همه جانبه داد.

مجتمع پتروشیمی مهاباد در قالب ساخت خط انتقال اتیلن از عسلویه به غرب کشور به طول یکهزار و ‎ ۶٠٠کیلومتر ساخته شده است.
در مسیر این خط انتقال، ۶ واحد پتروشیمی در مناطق محروم چون خرم آباد، گچساران، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، مهاباد و سنندج ساخته شده و منبع تامین کننده اتیلن مورد نیاز واحدهای پتروشیمی واقع در مسیر این خط لوله واحدهای بندر امام و عسلویه است.

شهرستان مهاباد در ١٢۵ کیلومتری جنوب ارومیه مرکز استان آذربایجان غربی واقع است.

ممکن است شما دوست داشته باشید بیشتر از نویسنده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.