پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

مصر جزء بزرگترین تولید کنندگان گاز جهان می‌شود

تارنمای خبری «الدستور » روز شنبه نوشت: منابع آگاه در شرکت هلدینگ گاز طبیعی «ایجاس» اعلام کردند، مصر پس از اکتشاف یک میدان گازی بزرگ در منطقه «شروق» در دریای مدیترانه، به زودی به جرگه بزرگترین تولیدکنندگان گاز جهان می پیوندد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از عصر نفت، تارنمای خبری مصری الدستور افزود: اوایل ماه می (۱۱اردیبهشت) حفاری در میدان گازی «النور » آغاز می شود و بر اساس تخمین کارشناسان، این میدان گازی حاوی ۹۰ تریلیون فوت مکعب گاز یعنی سه برابر ذخایر گازی میدان گازی «الظهر» مصر است.

«طارق الملا» وزیر نفت مصر پیش از این گفته بود، تولید کنونی گاز مصر حدود ۵٫۵ میلیارد فوت مکعب در روز است که این رقم رشد ۵۰ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۶میلادی نشان می دهد و در سال جاری نیز افزایش تولید گاز ادامه می یابد تا به ۶ میلیارد فوت مکعب در روز برسد.

الدستور در ادامه نوشت: انتظار می رود حفاری ها در میدان گازی جدید النور ادامه یابد و طی ۲ سال آینده، استخراج گاز این میدان آغاز شود و تولید گاز مصر در روز به ۱۰ میلیارد فوت مکعب برسد.

وزیر نفت مصر بهمن گذشته اعلام کرده بود کشورش تا ماه ژوئن(خرداد/تیر) در تولید گاز مایع خود کفا می شود و واردات آن را متوقف می کند.

طارق الملا زمستان گذشته، ذخایر گازی تایید شده این کشور را بیش از ۷۲تریلیون فوت مکعب اعلام کرده بود.

آخرین اخبار صنعت نفت را اینجا بخوانید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.