۳۰ مرداد, ۱۳۹۶

مسابقه بین المللی ربات های زیردریایی برگزار شد

ربات های زیردریایی مسابقه بین المللی ربات های زیردریایی برگزار شد offshore422 765x510

پانزدهمین دوره رقابت های بین المللی سالانه ربات های زیردریایی کنترل از راه دور، تحت عنوان MATE”” در تاریخ ۲۳ ژوئن سال جاری میلادی (پنج شنبه/ ۳ تیر)، در آزمایشگاه شناوری خنثی، مرکز فضایی جانسون ناسا، واقع در هیوستون ایالت تگزاس برگزار شد.

به گزارش Subsea World News، ناسا و اداره سیستم های فضایی (OSS) به دنبال استفاده از ربات های زیردریایی (چشم دریا) هستند. به همین منظور، رقابت MATE در سال جاری میلادی، به برجسته کردن این موضوع که چگونه فناوری هایی که برای استفاده در محیط خشن اقیانوس تولید می شوند، در فضای بیرونی نیز به کار می‌روند و بالعکس، مبادرت کرده است.

در مسابقه MATE، اعضای K-12 و دانشجویان دانشکده ها و دانشگاه های سراسر جهان در زمینه طراحی و ساخت ربات¬های زیردریایی کنترل از راه دور (چشم دریا) که قادر به انجام فعالیت در شرایط غیراقیانوسی باشند، با یکدیگر رقابت کردند.

ساختار طبقاتی این مسابقه، دارای مکمل های آموزشی مبتدی، متوسط و پیشرفته بود که به دانشجویان، فرصت بهبود به کار بستن مهارت هایشان را داد. این مهارت ها، زمانی به کار می آید که آن ها، ربات های کنترل از راه دور پیچیده تری را برای مأموریت-های پیچیده و پیچیده تر، طراحی و تولید می کنند.

مرکز آموزش فناوری پیشرفته دریایی (MATE)، از ربات های زیردریایی کنترل از راه دور یا چشم دریاها برای آموزش علوم فناوری، مهندسی و ریاضیات استفاده می کند و از این طریق، دانشجویان را برای مشاغل فنی آماده می نماید. MATE با همکاری کمیته ربات های زیردریایی کنترل از راه دور و جامعه فنون دریایی، مسابقه مورد بحث را برگزار کرد.

این مسابقه به عنوان راهی برای درگیر کردن دانشجویان با علوم فناوری، مهندسی و ریاضیات و در معرض مشاغل علمی و فنی قرار دادن آنها برگزار شده است. این مسابقه همچنین، تشویق دانشجویان برای بهبود و به کاربردن مهارت های فنی، حل مسئله و کار گروهی را در دستور کار خود داشته است. تأمین بودجه، مواد و تخصص فنی برای پشتیبانی از یادگیری دانشجویان و آماده سازی آنها برای ورود به صنعت، توسط افراد ماهری که می توانند نیازهای نیروی کار را تأمین کنند، از دیگر اهداف برگزاری این مسابقه بوده است.

offshore425 ربات های زیردریایی مسابقه بین المللی ربات های زیردریایی برگزار شد offshore425

 

offshore424 ربات های زیردریایی مسابقه بین المللی ربات های زیردریایی برگزار شد offshore424

offshore423 ربات های زیردریایی مسابقه بین المللی ربات های زیردریایی برگزار شد offshore423

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *