پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

لیتوانی خواهان سرمایه گذاری در بخش ال ان جی ایران

معاون امور بین الملل و بازرگانی وزیر نفت از علاقمندی لیتوانی به همکاری و سرمایه گذاری در بخش ال ان جی ایران خبر داد.
امیرحسین زمانی نیا بعدازظهر دیروز، (یکشنبه، نهم خردادماه) پس از دیدار با الکساندرز اسپروگیس، معاون وزیر انرژی لیتوانی درباره مهمترین محور این دیدار با اشاره به این که لیتوانی تجربیات خوبی در زمینه ال ان جی دارد، تصریح کرد: پیشنهاد همکاری در زمینه فنی و سرمایه گذاری از سوی لیتوانی ارائه شده که قرار است این پیشنهادها مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آروی فراساحل به نقل از شانا، وی مطالعه در بخش شیل اویل و شیل گس را از دیگر پیشنهادهای لیتوانی به ایران در این دیدار عنوان کرد و با بیان این که لیتوانی کشور کوچکی در اروپاست که وابستگی خود را به منابع انرژی روسیه کاهش داده است، تصریح کرد: این کشور امیدوار است میزان وابستگی خود به روسیه را از ٩٠ درصد به ۵٠ درصد در سالهای آتی برساند.

زمانی نیا با این که، معاون وزیر انرژی لیتوانی اعلام کرده است که این کشور دارای تاسیسات تبدیل ال ان جی به گاز طبیعی بصورت شناور و بروی کشتی است، تاکید کرد: با داشتن این تاسیسات، لیتوانی علاقه مند به همکاری با ایران در بخش ال ان جی در قالب فنی و سرمایه گذاری است.

معاون وزیر نفت درباره این که آیا در این دیدار درباره دریافت نفت خام این کشور از ایران مذاکره ای انجام شده است، با بیان این که خرید نفت خام در این کشور از سوی بخش خصوصی انجام می شود، افزود: بخش خصوصی این کشور علاقه مند به خرید نفت خام و فرآورده نفتی از ایران بوده و قرار است مذاکره در این زمینه با بخش خصوصی این کشور انجام شود.

جمهوری لیتوانی کشوری است در شمال شرقی اروپا که جمعیت این کشور اروپایی بیش از سه میلیون نفر برآورد می شود ضمن آنکه از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون واحد پول این کشور از لیتاس به یورو تغییر یافته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.