۳۰ مرداد, ۱۳۹۶

فعالیتهای نفت و گاز شیل دلیل زمین لزره های آمریکا

زمین لرزه فعالیتهای نفت و گاز شیل دلیل زمین لزره های آمریکا offshore200 765x510

فعالیت های اکتشاف و تولید نفت و گاز، بخصوص در حوزه شیل دلیل بیشتر زمین لرزه های ١٠ سال اخیر در تگزاس اعلام شد.
طبق مطالعات انجام شده، فعالیتهای اکتشاف و تولید نفت و گاز، علت حدود ٩ مورد از ١٠ زمین لرزه در ۴٠ سال اخیر در تگزاس می باشد و این لرزش ها با بیشتر شدن فعالیت حوزه های نفت در ١٠ سال اخیر، شایع تر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل، به نقل از رویترز، محققان دانشگاه تگزاس اعلام کردند که از ١۶٢ زمین لرزه در تگزاس که با بزرگی سه ریشتر یا بیشتر بین سالهای ١٩٧۵ تا ٢٠١۵ میلادی اتفاق افتادند، یک چهارم آنها “قریب به یقین” و ٣٣ درصد از آنها “احتمالا” ناشی از فعالیت های نفت و گاز بوده است.

محققان، کمیسیون راه آهن تگزاس را مورد انتقاد قرار دادند و این نهاد را مسئول فعالیت های تولید نفت و کند بودن در اطلاع رسانی در خصوص وقوع زمین لرزه های ناشی از این فعالیت ها در تگزاس دانستند.

یکی از مقامات ارشد نفت آمریکا اعلام کرد که از زمان آغاز ساخت حوزه های نفت و گاز شیل از جمله هاینسویل و پرمین در سال ٢٠٠٨ میلادی، به دلیل حفاریهای افقی و و استفاده از روش های شکست هیدولیکی، میزان زمین لرزه های بالای سه ریشتر از دو مورد در سال به ١٢ مورد در سال افزایش یافت.

میزان آلاینده ها در تولید غیر متعارف نفت و گاز دو تا سه برابر بیشتر از تولید متعارف این سوختها است و این چیزی است که به موج اخیر زلزله های تگزاس نیز مربوط می شود.

یک سخنگوی کمیسیون راه آهن تگزاس این مطالعه را رد کرد و آن را “موضوعی” و “شخصی” خواند و اظهار کرد که این نهاد اقدامات لازم را در جهت کاهش حجم تزریقات انجام داده است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *