پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عرضه نفت خام در بورس از امروز آغاز شد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، علی کاردر مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران اظهار داشت: پیرو جلسات و مذاکرات متعددی که با بورس داشتیم، شب گذشته دستور آغاز عرضه نفت در بورس را صادر کردیم و از امروز نفت در بورس عرضه می‌شود.

وی افزود: حجم عرضه نفت در بورس یک میلیون بشکه است که به صورت بخش‌های ۳۵ هزار بشکه‌ای این عرضه صورت می‌گیرد و خریداران نفت می‌توانند با مراجعه به بورس در این خرید و فروش شرکت داشته باشند.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: فعلا نحوه تسویه نفت خریداری شده به صورت ۸۰ درصد ارزی و ۲۰ درصد ریالی است که برای قسمت ۸۰ درصد ارزی نیز، ضمانتنامه‌های ریالی از خریداران دریافت می‌شود.

کاردر افزود: اینکه این تقسیم‌بندی تغییر کند یا خیر بستگی به این دارد که در نوبت‌های بعدی روی سازوکار فروش نفت در بورس بازنگری صورت بگیرد.

مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران خاطر نشان کرد: عرضه نفت در بورس که از امروز آغاز شده تا ۱۳ آبان ماه که همان ۴ نوامبر زمان اعلامی ترامپ است ادامه می‌یابد و ما در آن زمان نتایج عرضه نفت در بورس را جمع‌بندی کرده و مورد ارزیابی مجدد قرار می‌دهیم و تصمیمات جدید در این خصوص اتخاذ خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.