پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عرضه نفت اوپک و آمریکا قیمت نفت را کاهش داد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از میز نفت، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۵ سنت کاهش به ۷۷ دلار و ۵۹ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز به رقم ۶۹ دلار و ۸۱ سنت رسید که تغییر چندانی نسبت به رقم پایانی جلسه قبل نداشت.

نتایج تحقیق جدید رویترز نشان می دهد، تولید نفت اوپک در فاصله ماه های جولای و اوت ۲۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به بالاترین رقم سال جاری میلادی یعنی ۳۲.۷۹ میلیون بشکه رسیده است.

افزایش تولید نفت لیبی و رکورد شکنی صادرات نفت عراق عامل این رشد تولید بوده است.

در همین حال، بر اساس امارهای موسسه بیکر هاگز، شرکت های حفاری آمریکایی برای اولین بار در طی ۳ هفته گذشته تعداد سکوهای حفاری خود را ۲ مورد اضافه کردند و و به ۸۶۲ سکو رساندند. تعداد بالای سکوهای حفاری کمک کرده تا تولید نفت آمریکا نسبت به اواسط سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۰ درصد افزایش یابد و به ۱۱ میلیون بشکه در روز برسد.

به رغماین کاهش قیمت، استفن اینز، تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا معتقد است «احتمال کاهش صادرات نفت ایران به دلیل تحریم های دولت آمریکا» موجب حمایت از قیمت ها شده است و ممکن است قیمت ها بالا برود.

ادوارد بیل، تحلیلگر بازار نفت در بانک ان بی دی امارات هم گفت: «تولید نفت ایران در حال کاهش است و در ماه گذشته میلادی ۱۵۰ هزار بشکه افت داشته است… زیرا وارد کنندگان نفت ایران در حال یافتن عرضه کنندگان جدید هستند.»

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.