پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

عربستان صادرات نفت به آمریکا را کاهش داد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، عربستان طی دو ماه گذشته صادرات نفت به آمریکا را کاهش داده است. این اقدام عربستان که در جهت کاهش تولید نفت بوده است، آن را در تقابل با آمریکا قرار می‌دهد. دونالد ترامپ بارها گفته که قیمت نفت باید پایین تر بیاید.

عربستان از ماه سپتامبر شروع کرد به کاهش صادرات نفت به آمریکا و این ماه در حال بارگیری ۶۰۰ هزار بشکه در روز محموله نفتی به سمت آمریکاست که بیش از یک میلیون بشکه در روز نسبت به ماه جولای و اوت کمتر است.

طبق تخمین های کلیبر دیتا صادرات نفت عربستان به آمریکا به زودی به پایین‌ترین حد می‌رسد.

کاهش واردات نفت عربستان به آمریکا باعث کاهش فهرست ذخایر آمریکا شده است. در حالی که در هفته های گذشته عرضه نفت خام بر قیمت آن تاثیر گذاشته است. عوامل دیگر تأثیر گذار بر قیمت عبارتند از: ترس از عرضه بیش از حد نیاز بازار جهانی، نشانه های کند شدن اقتصاد و رشد تقاضای نفت.

مت اسمیت، رئیس تحقیقات کالا در کلیبر دیتا گفت اقدام عربستان برای کاهش جریان نفت به سمت آمریکا در ۲۰۰۷ موثر بود چون مردم می توانستند به خاطر شفافیت و به موقع بودن اطلاعات آمریکا ببینند که فهرست تولیدشان کاهش یافته است.

خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت عربستان به خاطر تقاضای فصلی پایین‌تر، عرضه نفت به بازارهای جهانی را روزانه ۵۰۰ هزار بشکه در ماه دسامبر نسبت به نوامبر کاهش می دهد. الفالح اطمینان داد که هر کاری بتواند برای تعادل بازار انجام می‌دهد. او قبول کرد که تحلیل‌های کارتل نشان می‌دهد لازم است یک میلیون بشکه دیگر از تولید نفت کم شود.

اظهارنظرهای عربستان قبل از آخرین توییت ترامپ خطاب به اوپک باعث شد قیمت نفت در روز دوشنبه بالا برود. «خوشبختانه عربستان و اوپک تولید نفت را کاهش نمی‌دهند.قیمت نفت باید بر اساس تقاضا خیلی کمتر باشد» . این توئیت باعث شد قیمت نفت ۷ درصد در روز سه شنبه کاهش یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.