پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

ظرفیت تولید اوره در صنعت پتروشیمی ۲.۵ برابر می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز، در شرایط فعلی ظرفیت تولید اوره در صنعت پتروشیمی ایران با احتساب فاز سوم توسعه پتروشیمی پردیس به بیش از ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن رسیده است.

بر این اساس در قالب برنامه پنجم توسعه با بهره‌برداری از طرح‌های جدیدی همچون پتروشیمی پردیس، مرودشت شیراز و کرمانشاه، ایران از یک کشور واردکننده اوره به صادرکننده این محصول پتروشیمیایی تبدیل شده است.

با این وجود پیش بینی می‌شود در صورت بهره برداری از دست کم هشت طرح جدید ظرفیت تولید اوره در صنایع پتروشیمی کشور با افزایشی حدود ۲.۵ برابری به مرز ۱۵ میلیون تن برسد و عملا ایران به بزرگترین تولیدکننده اوره در صنایع پتروشیمی جهان تبدیل شود.

هم اکنون سه طرح جدید اوره در صنعت پتروشیمی ایران شامل پتروشیمی لردگان با ۸۵ درصد، پتروشیمی هنگام با ۵۰ درصد و پتروشیمی مسجدسلیمان با حدود ۶۵ درصد پیشرفت مهمترین طرح‌های تولید اوره کشور با بالاترین پیشرفت اجرایی به شمار می‌روند که سال ۹۷ تولید از پتروشیمی لردگان با ظرفیت تولید سالانه یک میلیون و ۷۵ هزار تن اوره در مدار تولید قرار بگیرد.

علاوه بر این پنج طرح دیگر شامل پتروشیمی فاز دوم توسعه کرمانشاه، گلستان، زنجان، شیمیایی لاوان و مکران از دیگر برنامه‌های افزایش ظرفیت تولید اوره در صنایع پتروشیمی کشور به شمار می‌روند که به استثنای پتروشیمی کرمانشاه با حدود ۳۰ درصد پیشرفت ساخت بقیه در مرحله تامین منابع مالی قرار دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.