پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

یک اقدام قابل تامل در بی پی

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از عصرنفت ، «برنارد لونی» رئیس واحد تولید، اکتشاف و توسعه یا بخش  بالادست بی پی چند مدیر جدید را انتصاب کرده است. بی پی به رویترز گفت این انتصاب ها شامل مدیر جدید تولید و رئیس جدید حفاری می شود.

«گوردن بیرل» که پیش از این ریاست بی پی را در آذربایجان به عهده داشت، مأمور ارشد عملیات تولید، انتقال و کربن در بخش بالادست بی پی خواهد شد و مستقیما به «لونی» گزارش خواهد داد. او در این بخش که در لندن مستقر است مسئول تمام عملیات، چاه ها و محصولات فراهم شده بی پی در سراسر جهان خواهد بود.

مسئولیت او همچنین شامل مدیریت زنجیره عرضه و مهندسی بالادست می شود. بی پی گفت گوردن بیرل همچنین مسئول نوسازی بالادست و هدایت توسعه رویکرد این بخش به سمت آینده مواد کم کربن را خواهد داشت.

فعالیت های بالادستی شامل تولید و اکتشاف، بررسی مخازن، بازیافت و حمل مواد دارای انرژی به پالایشگاه می شود.
«اندی کریگر» رئیس جدید بخش حفاری خواهد شد. او که پیش از این معاون حفاری بی پی در خلیج مکزیک بوده به «بیرل» گزارش خواهد داد.

«گری جونز» رئیس سابق حفاری عملیات آذربایجان را رهبری خواهد کرد. این کشور یک منطقه کلیدی رشد جهانی برای بی پی است و این شرکت قصد دارد میدان های نفتی عظیم ای سی جی (ACG) و میدان گازی شاه دنیز این منطقه را گسترش دهد. جونز به «اندی هاپوود» گزارش خواهد داد. هاپوود مأمور ارشد عملیات استراتژی و مناطق بالادست بی پی است.

تحلیگران جی پی مورگان بدنبال دیدار خود با «برایان گیلواری» متصدی ارشد مالی بی پی در این هفته نوشتند “اجرای پروژه بدنبال عطف نقدینگی نهانی آن مراحل اصلی برای بی پی خواهند بود که احتمالا با قیمت نفت بالای ۵۰ دلار به ازای هر بشکه ترکیب خواهد شد. البته جای بحث وجود دارد که شاید نفت زیر ۵۰ دلار باشد”.

این تحلیلگران گفتند رشد تولید بی پی در ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ تسریع خواهد شد و بعد از مواجهه با یک وقفه، دوباره در ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ شاهد افزایش خواهد بود.

بنابر گفته جی پی مورگان، مناطق جدید اصلی در سال جاری میدان گازی «ظهر» در مصر، «جونیپر» در ترینیداد، «خزان» در عمان، «کواد ۲۰۴» در برتانیا و «پرسپولیس » در استرالیا می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.