پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

شرکت نایارا انرژی هند: به خرید نفت از ایران در آینده نزدیک ادامه می‌دهیم

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، بی آناند، مدیرعامل شرکت نایارا انرژی هند (اسار اویل سابق) گفت، این شرکت انتظار دارد در آینده نزدیک خرید نفت از ایران را ادامه دهد، اما در حال بررسی استراتژی های تامین نفت از منابع دیگر است تا در صورتی که شرکت به دلیل تحریم ها ناگزیر به کاهش خرید از ایران بود، به سراغ تامین کنندگان دیگر برود.

شرکت نایارا در حال حاضر سالانه ۱۷ تا ۱۸ میلیون تن (۳۴۰ تا ۳۶۰ هزار بشکه در روز) نفت وارد می کند که از این رقم ۶ تا ۶.۵ میلیون تن، یعنی یک سوم آن از ایران تامین می شود. نایارا یکی از خریداران عمده نفت ایران در هند به شمار می رود.

آناند افزود، نفت خام عراق، عربستان، مکزیک، برزیل و روسیه گزینه هایی هستند که در صورتی که شرکت ناگزیر به کاهش خرید از ایران شد، می توانند جایگزین نفت ایران شوند.

وی در ادامه گفت: «تا زمان آغاز اجرای تحریم ها، خرید از ایران طبق روال قبلی ادامه خواهد داشت.» بر اساس اعلام دولت آمریکا، مشتریان بین المللی نفت ایران تا ۴ نوامبر فرصت دارند خرید نفت خود از این کشور را کاهش دهند.

در سال ۲۰۱۷، شرکت اسار اویل در قالب یک قرارداد ۱۲.۹ میلیارد دلاری توسط شرکت رزنفت روسیه و کنسرسیومی به رهبری شرکت ترافیگورا خریداری شد. آناند که در آن زمان مسئول امور مالی عملیات شرکت ترافیگورا بود، به عنوان مدیرعامل شرکت خریداری شده انتخاب شده است.

مدیر شرکت نایارا گفت: «بله با توجه به وجود سهامداران بین المللی ما باید کاملا از جزئیات تحریم ها و تبعات آنها مطلع باشیم. ما می خواهیم همچنان از تحریم ها تبعیت کنیم. بنابراین باید ببینیم که چه فعالیت هایی مجاز و در دسترس است و ما چه دستورالعمل هایی دریافت می کنیم.»

آناند گفت، شرکت نایارا هنوز نفتی از آمریکا خریداری نکرده اما خرید نفت از شرکت های آمریکایی یکی از گزینه های موجود است و هرگونه خریدی در آینده بستگی به عوامل اقتصادی خواهد داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.