۳۱ شهریور, ۱۳۹۶

رکوردشکنی واردات نفت هند از ایران

واردات نفت هند از ایران رکوردشکنی واردات نفت هند از ایران offshore44 765x510

واردات نفت خام هند از ایران در ماه اوت سال جاری میلادی به بالاترین حد خود در ١۵ سال اخیر رسید.

واردات نفت خام هند از ایران در ماه اوت سال جاری میلادی با ١٠ درصد افزایش نسبت به ماه ژوئیه، به ۵٧۶ هزار بشکه در روز رسید که بالاترین رقم در حداقل ١۵ سال گذشته است.

به نظر می رسد که رقم یاد شده، بالاترین رقم واردات نفت هند از ایران در همه دوره‎ها باشد، اما اطلاعات دقیق درباره واردات هند از ایران تنها از سال ٢٠٠١ میلادی تا کنون در دسترس است.

در ماه اوت سال ٢٠١۵ میلادی که تحریم صنعت نفت ایران همچنان پابرجا بود، واردات نفت هند از جمهوری اسلامی تنها ١٩٩ هزار بشکه در روز می‎رسید.

افزون بر این، در ماه‎های آوریل تا اوت که پنج ماه نخست سال مالی کنون هند هستند، سهم ایران در تأمین نفت خام این کشور به ١٠,٧ درصد افزایش یافت که بالاترین رقم از سال ٢٠١٠ میلادی تا کنون است.

در هشت ماه نخست سال ٢٠١۶ میلادی نیز میانگین واردات نفت هند از ایران با ٨۴ درصد رشد نسبت به پارسال، به ٣٩۵ هزار بشکه در روز رسید.

میانگین واردات نفت هند از ایران در این پنج ماه با ٧۶٠ درصد رشد نسبت به دوره مشابه در سال ٢٠١۵، به ۴۵١ هزار بشکه در روز رسید.

شرکت اسار اویل که یک پالایشگر خصوصی است، بزرگترین مشتری نفت ایران در ماه اوت امسال بود و پس از آن، شرکت‎های ایندین اویل و مانگلور قرار داشتند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *