پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

دستنامه طراحی خطوط لوله، لوله کشی و فلکه ها

50

کتاب دستنامه طراحی خطوط لوله، لوله کشی و فلکه ها “Valves, Piping and Pipeline Handbook” در ۸۹۸ صفحه و ۱۱ فصل نوشته شده است که شامل فصول زیر می باشد:

۱- مقدمات

۲- طراحی و ساخت انواع فلکه ها

۳- فلکه های فشاری و خدمات آنها

۴- کنترل و خودکار سازی

۵- لوله ها

۶- خطوط لوله / عملیات لوله ها

۷- عملکرد و محاسبات

۸- وظایف و خدمات

۹- اطلاعات مهندسی

۱۰- تشکرهای نویسنده

۱۱- راهنمایی برای خرید لوله و فلکه ها

همانطور که در سر فصل های کتاب دستنامه طراحی خطوط لوله، لوله کشی و فلکه ها نیز دیده می شود این کتاب یک دستنامه مهندسی کامل در زمینه طراحی خطوط لوله از جمله طراحی خطوط لوله نفت و گاز می باشد. در این کتاب کلیه روابط و اطلاعات مورد نیاز طراحی بصورت یکجا جمع شده است که از این نظر کمک بسیار بزرگی به طراحان می کند.

در طی سالیان، شمار بسیاری از توسعه ها در زمینه کاربرد فلکه ها صورت گرفته است: رشد روز افزون قطعات شتاب دهنده، معرفی فلکه های متعدد با قابلیت عملکرد و کنترل سیالات بصورت مطمئن در طول بهره برداری، تکنولوژی کم صدا و از همه مهمتر، رشد توجهات به امنیت و قابل اطمینان بودن محصولات است. تکنولوژی دیجیتال نیز تاثیر مهمی بر این صنعت گذاشته است و شیرهای هوشمند کنترلی نقش بسیار مهمی را در صنعت جدید ایفا می کند.

امروزه فرآیندهای مبتنی بر کامپیوتر حقیقت انکار ناپذیر زندگی هستند که به کمک این شیرهای هوشمند ممکن شده است.

مصالح فلزی جدید و پوشش های موجود توسعه محدوده کاری و قابلیت اطمینان را فراهم کرده است. پولیمرهای جدید و بهبود یافته، مصالح پلاستیکی مرکب و سرامیک ها نقش خود را ایفا میکنند.

سیستم های لوله پلاستیکی مصلح به الیاف، سیستم های مصلح به الیاف شیشه ای اپوکسی و لوله های سنتی کم هزینه پلی استری همه دچار تغییرات بسیار در طراحی و ساخت شده اند و هنوز این صنعت فرصت های بیشماری برای رشد و توسعه دارد.

ویرایش سوم دستنامه طراحی خطوط لوله، لوله کشی و فلکه ها به این پیشرفت ها احترام می گذارد و برای مهندسان و طراحان خطوط لوله بهترین و دست اول ترین منبع طراحی و انتخاب فلکه ها و لوله ها را تهیه کرده است.

بدون شک استفاده از این کتاب ارزشمند در طراحی خطوط لوله کمک بسیار زیادی خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.