پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

خط لوله اتصال فازهای ۶ تا ٨ به پالایشگاه سوم پارس جنوبی آماده بهره برداری است

پروژه احداث خط لوله اتصال پالایشگاه سوم پارس جنوبی به فازهای ۶ تا ٨ پارس جنوبی آماده بهره برداری است.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از عصر نفت، شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرد: سلیمان فهیمی، مجری پروژه احداث خط لوله بین فازی پالایشگاه فازهای ۶ تا ٨ و ۴ و ۵ پارس جنوبی اظهار کرد: این خط لوله، با ظرفیت انتقال روزانه ١١میلیون مترمکعب گاز ترش فازهای ۶ تا٨ به فازهای ۴ و ۵ (پالایشگاه سوم) پارس جنوبی آماده بهره برداری است.

وی، هدف از ایجاد خط لوله یاد شده را استفاده از ظرفیت موجود در انتقال گاز ترش فازهای ۶ تا ٨، توان شیرین سازی در پالایشگاه فازهای ۴ و ۵ و پشتیبانی از سکوهای دریایی این فازها عنوان کرد.

فهیمی با اشاره به امکان افزایش انتقال گاز ترش فازهای ۶ تا ٨ پارس جنوبی با این خط لوله بین فازی تصریح کرد: در صورت نیاز به افزایش خوراک مصرفی، خط لوله فوق با حداکثر ظرفیت، حدود ١٣ میلیون مترمکعب گاز ترش را به پالایشگاه فازهای مقصد انتقال خواهد داد.

وی با اشاره به طول ١٧٠٠ متری خط لوله بین فازهای ۶، ٧ و ٨ و فازهای ۴ و ۵ پارس جنوبی، احداث این خط لوله را با توجه به شرایط حساس کار در پالایشگاه‌های درحال تولید گاز، دشوار و دارای ضوابط ایمنی خاص توصیف کرد و گفت: پروژه ساخت این خط لوله با کارفرمایی شرکت نفت و گاز پارس و از سوی شرکت صنعت سازه ثمین اجرایی شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.