پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تولید نفت عربستان از ترس ترامپ رکورد زد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، در حالی که ترامپ فشارها بر عربستان به منظور خودداری از توافق بر سر کاهش تولید نفت در نشست هفته آینده اوپک را افزایش داده است، تولید نفت ریاض در ماه نوامبر به رقمی بی سابقه رسید.

نشست اوپک در مورد کاهش احتمالی تولید چند روز پس از آن برگزار خواهد شد که رهبران بزرگترین تولیدکنندگان نفت جهان یعنی روسیه، عربستان و آمریکا برای شرکت در نشست گروه ۲۰ به آرژانتین سفر می کنند.

عربستان در ماه ژوئن در پاسخ به درخواست های ترامپ موافقت کرده بود که برای پر کردن جای خالی نفت ایران در بازار تولید خود را افزایش دهد.

اما پس از آنکه واشنگتن تحریم هایی‌کم اثرتر از حد انتظار علیه ایران به اجرا گذاشت، مقامات ریاض از این اقدام به خشم آمده و صحبت از کاهش مجدد تولید به میان آوردند.

یک منبع آگاه صنعتی گفته تولید نفت عربستان در ماه نوامبربه رقم بی سابقه ۱۱.۱ تا ۱۱.۳ میلیون بشکه در روز رسیده، هرچند که تا قبل از پایان یافتن کامل ماه نوامبر نمی توان رقم متوسط تولید ماهانه این کشور را برآورد کرد.

این رقم ها حدود نیم میلیون بشکه در روز نسبت به ماه اکتبر و بیش از یک میلیون بشکه در روز نسبت به اوایل سال ۲۰۱۸ افزایش نشان می دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.