پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تولید نفت انگلیس در دریای شمال افزایش یافت

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، بریتیش پترولیوم استخراج نفت از یکی از بزرگترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری انگلستان طی دهه های اخیر را آغاز کرده است.

این غول انرژی در روز جمعه اعلام کرد که هم اکنون این نفت از پروژه کلر ریج پمپ می‌شود .این پروژه بخشی از یک میدان هیدروکربن در دریای شمال است که اولین بار در ۱۹۷۷ کشف شد.

بریتیش پترولیوم اعلام کرد هدفش استخراج ۶۴۰ میلیون بشکه نفت با تولید حداکثر ۱۲۰ هزار بشکه در روز است.

دومین مرحله توسعه این میدان نفتی که در ۵۰ مایلی غرب جزایر شتلند قرار دارد، اقدامی مشترک با شل، چورون و کونوکو فیلیپس است.

در ۱۹۷۷ وقتی این میدان نفتی کشف شد، تخمین می‌زدند حاوی ۷ میلیارد بشکه هیدروکربن باشد. ولی ساختارهای پیچیده سنگی مانع استخراج می‌شدند.

روسای بریتیش پترولیوم گفتند اولین نفت کلرریج حاصل ده‌ها سال پافشاری و پشتکار است که بیش از ۵.۷۷ میلیارد دلار برای آن سرمایه گذاری شده است.

این شرکت ادعا کرد این پروژه بزرگترین بهره‌برداری از دریای شمال در طی ۲۰ سال است و تا امروز ۶ هزار نفر را به کار گرفته است.

سهم بریتیش پترولیوم در منافع این پروژه ۴۵.۱ درصد است. شل ۲۸ درصد سهم دارد. چورون ۱۹.۴ درصد و کونوکوفیلیپس هم ۷.۵ درصد در این پروژه سهیم هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.