پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تولید نفت آمریکا رکورد زد

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، تولید نفت خام آمریکا در ماه اکتبر به ۱۱.۵ میلیون بشکه در روز رسید که طبق اطلاعات دولتی این کشور بالاترین حد ثبت شده تا حالا است.

وزارت اطلاعات انرژی آمریکا در گزارش ماهانه خود اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا در اکتبر ۷۹ هزار بشکه در روز افزایش یافته و به ۱۱.۵۳۷ میلیون بشکه رسیده است. این وزارتخانه رقم تولید نفت آمریکا را در سپتامبر ۱۷ هزار بشکه در روز پایین‌تر و ۱۱.۴۵۸ میلیون بشکه اعلام کرده بود.

تولید نفت آمریکا رکورد ۱۰.۰۴ میلیون بشکه ای خود را که در ۱۹۷۰ به دست آورده بود، در نوامبر ۲۰۱۷ شکست و از ماه ژوئن در ۵ ماه متوالی بالاترین رکورد ماهانه را به دست آورد‌. آمریکا تبدیل شده به بزرگترین تولید کننده نفت جهان و روسیه و عربستان را پشت سر گذاشته است.

تولید نفت ۴.۷ میلیون بشکه در روز در تگزاس افزایش یافت ، ۱.۳۷ میلیون بشکه در داکوتای شمالی و ۷۷۲ هزار بشکه در نیومکزیکو. تولید در میادین دریایی خلیج مکزیک به ۱.۷۴ میلیون بشکه در روز کاهش یافته است.

در همین حین، طبق گزارش تولید وزارت اطلاعات انرژی، تولید ناخالص گاز طبیعی در ۴۸ ایالت آمریکا به بالاترین حد ۹۶.۷ میلیارد فوت مکعب در روز در ماه اکتبر رسید که از رکورد قبلی ۹۶ میلیارد فوت مکعب در سپتامبر بالاتر بود.

تولید در تگزاس، بزرگترین تولید کننده گاز آمریکا به ۲۵.۲ میلیارد فوت مکعب رسید که ۰.۱ درصد از تولید سپتامبر بالاتر بود. این ایالت در اکتبر ۲۰۱۷ ، ۲۲.۳ میلیارد فوت مکعب گاز تولید کرده بود.

در پنسیلوانیا، دومین ایالت تولیدکننده گاز آمریکا، تولید با ۱.۱ درصد افزایش نسبت به ماه سپتامبر، به ۱۷.۹ میلیارد فوت مکعب در روز رسید. تولید گاز این ایالت در اکتبر ۲۰۱۷ ، ۱۴.۴ میلیارد فوت مکعب در روز بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.