پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

توتال باید طبق قرارداد با چین تسویه کند

معاون سابق حقوقی رئیس جمهور گفت: مسئله مهم رقابت ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس و امانت اطلاعات مخزن ما است، اینکه آیا پایبند به حفظ امانت می‌ماند یا خیر؟ چون این شرکت فرانسوی برای کشور مقابل ما هم کار می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، الهام امین‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره شکایت از توتال به خاطر خروج از توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی اظهار داشت: شکایت از توتال به توافقات ابتدایی ما با این شرکت بر می‌گردد، باید مشخص شود که هر یک از طرفین چه تعهداتی داشته‌اند و جبران نقض تعهد چه بوده است.

وی افزود: در قرارداد به صراحت ذکر شده بود که اگر توتال از قرارداد خارج شده و پروژه را نیمه کاره رها کند باید یک شرکت معتبر هم‌وزن خود را جایگزین کند، فعلا هم سی.ان.پی.سی چین جایگزین توتال شده است.

معاون سابق حقوقی رئیس جمهور در ادامه بیان کرد: در قرارداد پیش بینی شده توتال هیچگونه طلبی بابت اکتشاف و خرج‌هایی که در ایران کرده، نباید بگیرد و باید با شرکت جدید تسویه کند.

وی یادآور شد: فعلا توتال خرج کرده، اما مسئله مهم رقابت ایران با کشورهای حاشیه خلیج فارس و امانت اطلاعات مخزن ما است، اینکه آیا پایبند به حفظ امانت می‌ماند یا خیر؟ چون این شرکت فرانسوی برای کشور مقابل ما هم کار می‌کند.

امین زاده تاکید کرد: در این شرایط که توتال از ایران خارج شده مهم اسرار مخزنی و موارد برداشت است که در اختیار دارد و این تعهدی است که باید ملزم باشد که به آن پایبند بماند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.