۲ شهریور, ۱۳۹۶

تکمیل ظرفیت برداشت گاز فازهای ١٧ و١٨ تاپایان سال

برداشت گاز تكميل ظرفيت برداشت گاز فازهاي ١٧ و١٨ تاپايان سال photo 2016 10 18 15 37 32 765x510

نشست خبری بارگیری سکوی ١٧B باحضور معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور توسعه و مهندسی ، مدیر عامل شرکت نفت و گاز پارس و مدیران ارشد بخش کارفرما و پیمانکار بعد از سه شنبه ٢٧ مهرماه در یارد بندرعباس برگزار شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس در جریان این نشست گفت: با نصب و راه اندازی سکوی ١٧B تا اوایل اسفندماه امسال ، زنجیره تولید فازهای ١٧و١٨ پارس جنوبی تکمیل شده و ظرفیت اسمی برداشت گاز در این فازها محقق می شود .

مهندس محمد مشکین فام گفت : تمامی مراحل ساخت و بارگیری سکوی ١٧B با رعایت استانداردهای بین المللی توسط متخصصان داخلی انجام شده و در مراحل بعدی، نصب هوکاپ و راه اندازی این سکو نیز این رویه ادامه خواهد یافت.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس اظهار داشت: به منظور تسریع در برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی ، سال گذشته طی تدابیر ویژه ای دوسکوی اقماری Cو D فاز١۴ با سکوهای اقماری فازهای ١٧ و١٨ جایگزین شد.

وی افزود: پس از این تصمیم و تغییر فعالیت های اجرایی ، سکوی ١۴D (جایگزین موقعیت ١٨B ) ، به عنوان نخستین سکوی اقماری فازهای ١٧و١٨ پارس جنوبی ،با وزنی معادل ٢٣٠٠ تن، ١١ مردادماه سال جاری از سوی متخصصان ایرانی بر روی جکت خود نصب شد.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس گفت : پیش بینی می شود فعالیت های پایانی راه اندازی سکوی ١٨B ادامه یافته و این سکو تا پایان آبان ماه امسال با ظرفیت فرآورش روزانه ۵۰۰ میلیون فوت مکعب گاز به بهره برداری برسد.

وی افزود: با تکمیل و راه اندازی آخرین سکوی فازهای ١٧ و١٨، چهار سکوی گازی این فازها هرکدام با ظرفیت ۵٠٠ میلیون فوت مکعب، در مجموع ٢ میلیارد فوت مکعب گاز را به بخش پالایشگاه خشکی انتقال می دهند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *