پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تقاضای گاز طبیعی مایع آسیا تا سال ۲۰۲۰ چهار برابر می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن اوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، بزرگترین خریداران گاز طبیعی مایع (lng) در شمال شرق آسیا که نیمی از بازار انرژی دنیا را در اختیار دارند، شاهد افزایش ۴ برابری تقاضا تا سال ۲۰۲۰ خواهند بود.

در همین زمان ظرفیت صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا در سال های آتی به خاطر چندین پروژه که منتظر تصمیمات نهایی در مورد سرمایه‌گذاری هستند و چند پروژه دیگر افزایش می یابد.

افزایش تقاضای انرژی در آسیا برای بسیاری پروژه های درحال ساخت گالف کوست و آتلانتیک کوست آمریکا خبر خوبی است.

با افزایش عظیم تقاضای گاز طبیعی چین و پایان قراردادهای باقیمانده سایر خریداران آسیایی، ۷ خریدار بزرگ ال ان جی جهان به زودی به دنبال قراردادهایی برای کاهش هزینه های متوسط و گسترش ایمنی منابع عرضه خواهند بود.

این ۷ خریدار گاز طبیعی مایع عبارتند از شرکتهای : اسنوک، پتروچاینا، سینوپک، سی پی سی، جرا، کوگس و توکیوگس که بیش از ۵۰ درصد بازار جهانی ال ان جی را شامل می شوند.

از نظر عرضه، سال آینده رکوردی برای تصمیم های نهایی سرمایه گذاری با بیش از ۲۲۰ میلیون تن در سال خواهد بود.

شرکت مشاوره وود مکنزی اعلام کرد برخی پروژه های کمتر آماده شده یا رقابتی به سال ۲۰۲۰ موکول می شوند.

از آنجایی که بازار ال ان جی با خرید های کوتاه مدت تر و مقطعی در حال تغییر است، عرضه کنندگان انرژی باید مطمئن شوند که می توانند نیازهای خریداران را با قراردادهای مختلف برطرف کنند . خریداران نه تنها به قیمت ها بلکه به انعطاف‌پذیری قرارداد، تنوع منابع و فصلی بودن هم توجه می کنند.

نیکلاس برون، رئیس تحقیقات وود مکنزی گفت آزادی بازار و بی ثباتی تقاضای بلندمدت در بیشتر بازارهای معقول مثل ژاپن، کره جنوبی و تایوان ،یعنی فضای بیشتر برای خرید های کوتاه مدت و مقطعی.

در آمریکا انتظار می رود ظرفیت صادرات ال ان جی تا پایان ۲۰۱۹ دو برابر شود و به ۸.۹ میلیارد فوت مکعب در روز برسد که آمریکا را تبدیل به سومین صادرکننده بزرگ ال ان جی دنیا بعد از استرالیا و قطر می کند.

کسب و کار ال ان جی در حال تبدیل شدن به یک بازار واقعی کالا است که شامل خرید و فروش ال ان جی بر اساس قیمت واقعی ال ان جی می شود نه ارجاع دادن به سایر محصولات انرژی. شاخص ژاپن_کره شفاف ترین و آسانترین مکانیزم قیمت‌گذاری برای ال ان جی است.

تقاضای بلندمدت ال ان جی در آسیا رو به افزایش است و افزایش ظرفیت صادرات آمریکا می تواند در برطرف کردن این نیاز نقش داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.