پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

تاکتیک نفتی ایران در برابر تحریم ها

پایگاه خبری اویل پرایس آمریکا با یادآوری برنامه وزارت نفت ایران برای کاهش قیمت نفت برای مشتریان مهم آسیایی، آن را بزرگترین تاکتیک تهران در برابر تحریم ها دانست.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل ازنکونیوز، پایگاه خبری یاد شده امروز(چهارشنبه) نوشت: اکنون و در آستانه اعمال تحریم های نفتی آمریکا، برای ایران تخفیف راهی برای حفظ بازارهای بزرگ نفت این کشور است.

اویل پرایس افزود: یک منبع خبری وزارت نفت در گفت و گو با رویترز گفته، «شرکت ملی نفت ایران، قیمت نفت خام را برای مشتریان آسیایی بین ۷۵ تا ۹۰ سنت و برای مشتریان غربی ۵۰ سنت در هر بشکه کاهش داده است».

این پایگاه خببری آمریکایی همچنین به نقل از ایرنا اضافه کرد: معاون وزیر نفت ایران در امور بین الملل گفته است، عربستان به تازگی از حربه تخفیف برای گرفتن سهم بازار ایران استفاده می کند اما با این وجود، ایران از اواخر مارس تا اواخر ژوئیه (اواسط فروردین تا اواسط مرداد) به طور متوسط ۲.۳ میلیون بشکه در روز نفت صادر کرده است.

اویل پرایس ادامه داد: اکنون ایران به ویژه به چین و هند تخفیف می دهد.

به نقل از ایرنا، ۲ روز پیش(دوشنبه ۲۲ مردادماه) یک منبع آگاه در وزارت نفت با تایید تخفیف ایران در فروش نفت به مشتریان آسیایی به ایرنا گفت که این اقدام براساس عرف بازار و مطابق با تخفیف ارایه شده توسط سایر صادرکنندگان است.

وی خاطرنشان ساخت: دادن تخفیف به مشتریان، جزیی از ذات بازارهای جهانی به شمار می رود که توسط همه صادرکنندگان نفت انجام می شود؛ براین اساس، با توجه به وضعیت عرضه و تقاضا، فعالیت رقبا و … صادرکنندگان نفت برای اعطای تخفیف به خریداران تصمیم گیری می کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.