پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

بهر‌ه‌برداری از فاز تمام ایرانی پارس جنوبی در زمستان امسال

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، قاسم رحمانی گفت: این فاز شامل چهار سکو و دو خط انتقال است که همه­ مراحل آن از طراحی و مهندسی، حفاری چاه ها و ساخت و نصب سکو های آن به دست متخصصان ایرانی و در شرکت های داخلی انجام شده است.

وی بابیان اینکه فاز ۱۴ یکی از فازهای بزرگ پارس جنوبی است افزود: این فاز در ۶ ماه اول با ظرفیت ۵۰۰هزار فوت مکعب در روز فعالیت خواهد کرد و سپس ظرفیت آن به یک میلیون فوت مکعب افزایش خواهدیافت.

مدیر عامل شرکت تاسیسات دریایی ایران بابیان اینکه خروج آمریکا از برجام تاثیر منفی بر توسعه میادین گازی کشور نخواهد داشت گفت: ما در این صنعت به خودکفایی رسیده ایم و در حال حاضر نیازخاصی به کالاهای خارجی نداریم و­ پروژه های درحال اجرا بدون هیچ مشکلی مراحل اجرایی خود را سپری می کند و بازگشت تحریم ها وقفه ای در اجرای پروژه هایی که به شرکت های ایرانی واگذارشده نخواهد داشت.

رحمانی افزود: درحال حاضر در اجرا و ساخت تجهیزات سرچاهی و در مهندسی و طراحی سکوها و خطوط انتقال به خودکفایی کامل رسیده ایم و حتی طراحی و ساخت خطوط انتقال کف دریا را هم خودمان انجام می دهیم و بومی سازی تجهیزات مورد نیاز این خطوط نیز در داخل کشور آغاز شده است و در این زمینه متکی به خارج نیسیتم.

اخبار پروژه های صنعت نفت را اینجا بخوانید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.