۳۱ شهریور, ۱۳۹۶

بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی جزو تعهد‌های برجام است

تعهد‌های برجام بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی جزو تعهد‌های برجام است offshore67 765x510

رئیس جمهوری بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی را جزو تعهدهای برجام برشمرد و گفت: تا برخی مشکلات فنی در زمینه بانک و بیمه حل نشود، تعهدهای طرف مقابل انجام نشده است.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن اوری فراساحل ایران به نقل از شانا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، عصر دیروز (سه‌شنبه، ٣٠ شهریورماه) به وقت محلی و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در دیدار با خانم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را تحولی بزرگ، نمادی برای حل اختلاف‌ها و پایه‌ای برای همکاری‌ها دانست و گفت: همه طرف‌ها باید به اجرای دقیق و به هنگام تعهدات خود در برجام، پایبند باشند.

رئیس جمهوری افزود: ایران به طور کامل به تعهدهای خود عمل کرده است و تا زمانی که طرف مقابل به تعهدهای خود پایبند باشد، ما هم پایبند خواهیم بود.

روحانی، بهره مندی ایران از فضای مثبت اقتصادی را جزو تعهدات برجام برشمرد و تصریح کرد: تا برخی مشکلات فنی در زمینه بانک و بیمه حل نشود، تعهدات طرف مقابل به انجام نرسیده و دولت‌های اروپایی باید به بانک‎های بزرگ برای همکاری با ایران اطمینان دهند و لندن می‌تواند گام اصلی را در این زمینه بردارد.

رئیس جمهوری با ابراز خرسندی از بهبود و توسعه روابط تهران – لندن در سال‌های اخیر، عنوان کرد: با احترام متقابل و تمرکز بر همکاری در چارچوب منافع مشترک می‌توانیم بر ذهنیت‌های منفی تاریخی غلبه کنیم.

وی ادامه داد: نتایج همکاری ٢ کشور را طی سال‌های اخیر در مذاکرات هسته‌ای دیده‌ایم و اکنون نیز فرصت برای توسعه روابط اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و استفاده از ظرفیت‌ها به نفع ٢ ملت فراهم است.

خانم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه روابط ٢ کشور در عرصه های سیاسی و اقتصادی طی سال‌های اخیر گفت: از افزایش سطح مناسبات ٢ کشور در همه عرصه ها حمایت می‌کنیم.

وی افزود: لندن حمایت خود را از گام مهم برجام ادامه خواهد داد و معتقد است دو طرف باید به اصول توافق شده متعهد باشند.

ترزا می، با بیان این که برای حل مشکلات بانکی و بیمه‌ای و بهره مندی اطمینان بخش ایران از فرصت‌های اقتصادی در حال هماهنگی با طرفین برجام برای اقدام لازم هستیم، تصریح کرد: بریتانیا یک هیئت بانکی را برای مذاکرات و همکاری‌های فنی با بانک مرکزی ایران راهی تهران می‌کند.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *