پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

برنامه جدید افزایش صادرات پتروشیمی به آمریکای جنوبی

محصولات پتروشیمی در کشورهای برزیل و آرژانتین در سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز می شود.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از انرژی نیوز: دور جدید گفتگوها و مذاکرات نمایندگان بازرگانی و تجاری شرکت های پتروشیمی ایران با کشورهای مختلف آمریکای جنوبی به منظور افزایش صادرات محصولات پتروشیمی و پلیمری در سال ۲۰۱۸ آغاز می شود.

بر این اساس پس از صادرات چندین محموله اوره پتروشیمی به برزیل توسط شرکت‌های پتروشیمی شیراز، کرمانشاه و پردیس، حالا نوبت به سایر محصولات پلیمری و پتروشیمی ایران رسیده تا سر از بازار کشورهای آمریکای جنوبی در بیاورند.

در راستای سیاست کلان متنوع سازی بازارهای پتروشیمی ایران، در سال ۲۰۱۸ میلادی قرار است نمایندگانی از شرکت‌های پتروشیمی ایران در نمایشگاه های پتروشیمی و پلیمری کشورهای آمریکای جنوبی شامل آرژانتین و برزیل حضور یابند.

بنابراین برنامه‌ریزی برای حضور و مشارکت نمایندگان تجاری و بازرگانی پتروشیمی‌ها در دو نمایشگاه پلیمری Argenplasآرژانتین که ژوئن ۲۰۱۸ و نمایشگاه پلیمری Interplastبرزیل که آگوست ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد، آغاز شده است.

در همین حال «حسین رسول زاده» از آرژانتین و پرو به عنوان دو بازار جدید صادرات پتروشیمی در سال جاری یاد کرد و گفته است: امسال برخی از محصولات پلیمری به این دو کشور منطقه آمریکای جنوبی صادر شده است.

مدیر بازرگانی خارجی شرکت تجارت صنعت (هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس) در پاسخ به این پرسش که آیا صادرات محصولات پتروشیمی ایران به کشورهای آمریکای جنوبی با توجه به بعد بالای مسافت اقتصادی است؟ اظهار داشت: صادرات پتروشیمی به کشورهای آمریکای جنوبی هزینه حمل بالایی ندارد بلکه مشکل زمان بالای حمل محصولات است.

وی با بیان اینکه برای کاهش هزینه حمل معمولا از کشتی‌هایی که محصولاتی را به یکی از بنادر ایران منتقل می‌کنند، استفاده می شود، بیان کرد: به عبارت دیگر یک کشتی که کالای خود از کشور مبدا در آمریکای جنوبی را در ایران تخلیه می کند برای کاهش هزینه در برگشت محموله های پتروشیمی ایران را به مقصد یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بارگیری و منتقل خواهد کرد.

رسول زاده با تاکید بر اینکه استفاده از این روش هزینه‌های انتقال و حمل دریایی محموله های صادراتی پتروشیمی ایران به آمریکای جنوبی را کاهش می دهد، خاطرنشان کرد: بازاریابی و فروش محصولات پتروشیمی و پلیمری به کشورهای منطقه آمریکای جنوبی به عنوان یک سیاست کلان در دستور کار قرار دارد.

از سوی دیگر «سید روح‌الله یزدان‌خواه» مدیر بازرگانی پتروشیمی کارون از آمریکای جنوبی به‌عنوان بازار جدید صادرات محصول پتروشیمی TDIایران نام برده و گفته است: تاکنون محموله‌های TDIبه کشورهای برزیل، پرو پاراگوئه صادر شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.