۲ شهریور, ۱۳۹۶

بازدید کارشناسان شرکت سوئیسی از تجهیزات پایانه نفتی شمال

سوآپ نفتی بازدید کارشناسان شرکت سوئیسی از تجهیزات پایانه نفتی شمال offshore666 765x510

بازدید کارشناسان شرکت سوئیسی فعال در حوزه نفتی روسیه از تجهیزات پایانه نفتی شمال ایران در استان مازندران که با تایید امکانات و تجهیزات این پایانه نفتی همراه بود نوید بخش باز شدن قفل سوآپ نفتی در پسابرجام در آینده نزدیک است.
به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از شرکت پایانه های نفتی، رئیس پایانه نفتی شمال کشور با اعلام این خبر گفت که کارشناسان این شرکت بزرگ سوئیسی فعال در حوزه نفتی روسیه برای از سرگیری سوآپ نفتی از تجهیزات و امکانات پایانه شمال در مازندران بازدید کردند.
حمیدرضا شاهدوست افزود : تجهیزات مستقر در پایانه مورد تایید این شرکت قرار گرفت و بزودی قفل سوآپ نفتی نیز باز می شود.
او اضافه کرد: پایانه نفتی شمال کشور از مدت ها قبل امکانات و تجهیزات خود را به روز رسانی و مرمت کرده و برای شروع سوآپ نفتی لحظه شماری می کند.
وی گفت : به نظر می رسد حداقل یک تا دو هفته آینده قفل سوآپ نفتی پس از حدود پنج سال با تدبیر وزارت نفت دولت یازدهم باز شود.
رئیس پایانه نفتی شمال کشوراظهار داشت: این پایانه برای گسترش فعالیت سوآپ نفتی در این منطقه از کشور، کار ساخت حوضچه نفتی را برای افزایش گنجایش ظرفیت در دست اجرا قرار داده که با بهره برداری از آن ، میزان سوآپ به ۲.۵ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.
شاهدوست بیان داشت: پایانه نفتی شمال با داشتن سه جایگاه اسکله پهلوگیری کشتی های با آبخور ۵.۴ متری و با ظرفیت هفت هزار تنی در شرایط فعلی با ۱۲ مخزن آماده تخلیه روزانه ۱۲۰ هزار بشکه نفت کشورهای حاشیه خزر است.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *