پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

افزایش ۵۰۰ هزار بشکه ای صادرات نفت ایران در ماه جاری

مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت، از تحقق افزایش ۵۰۰ هزار بشکه‌ای صادرات نفت ایران در ماه جاری خبر داد و گفت: از این میزان بخش عمده‌ای به اروپا صادر خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محسن قمصری اظهار داشت: بر اساس وعده های پیشین صادرات نفت ایران در ماه جاری به ۵۰۰ هزار بشکه در روز می رسد.

وی در مورد مذاکرات با سایر خریداران نفت ایران گفت: در حال مذاکره با چند کشور برای افزایش صادرات هستیم که به زودی نتایج آن مشخص می شود.
قمصری در مورد مشتریان جدید گفت: مشتری جدیدی که تا امروز از ایران نفت نبرده باشد نداریم، بلکه این مشتریان اغلب از مشتریانی هستند که در گذشته خریدار نفت ایران بودند و با اعمال تحریم ها، واردات نفت از ایران را متوقف کرده بودند.
وی تصریح کرد: از ۵۰۰ هزار بشکه‌ای که به صادرات نفت ایران اضافه می‌شود، بخش اعظم آن به اروپا خواهد رفت.
مدیر امور بین‌الملل شرکت ملی نفت با اشاره به اینکه آمار صادرات نفت به‌صورت ماهیانه نهایی می‌شود و امکان استخراج آمار متوسط به صورت روزانه، با توجه به نوع محموله‌های نفتی وجود ندارد گفت: آمار دقیقی از میزان افزایش صادرات به دلیل آنکه این افزایش در ماه جاری صورت گرفته است نداریم.
وی در پایان در مورد تفاهم نامه هایی که با کشور هایی آفریقایی از جمله غنا بسته شده است گفت: این تفاهم نامه ها هنوز نهایی نشده اند و پس از عقد قرارداد فروش نفت به این کشور ها آغاز می شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.