پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آمریکا ۱۱ میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفت خود را به فروش می رساند

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از خبرگزاری تسنیم، وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد، ۱۱ میلیون بشکه از ذخایر استراتژیک نفتی خود را در آستانه آغاز تحریم های نفتی علیه ایران به فروش می رساند.

بازه زمانی تحویل این میزان نفت آزاد شده اول اکتبر تا ۳۰ نوامبر اعلام شده است.

دولت آمریکا تحریم های مالی جدیدی را علیه ایران به اجرا گذاشته و قرار است از ماه نوامبر، صنعت نفت ایران را نیز هدف تحریم قرار دهد.

یک تاجر نفتی گفت، ظاهرا هدف از فروش این میزان نفت، نشان دادن عزم جدی دولت ترامپ برای محدود کردن رشد قیمت انرژی در آستانه آغاز تحریم ها علیه ایران است.

در حالی که رشد صنعت شیل آمریکا موجب شده تا میزان تولید نفت این کشور در سال جاری میلادی به رقمی بی سابقه برسد، قانونگذاران آمریکایی بر این اعتقادند که فروش نفت از محل ذخایر استراتژیک این کشور، راهی است برای کاهش کسری بودجه و تامین مالی فعالیت های دولت امریکا.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در سال جاری میلادی بارها از بالا بودن تصنعی قیمت نفت انتقاد کرده و از این جهت آزادسازی بخشی از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا در آستانه انتخابات میان دوره ای ماه نوامبر، راهی است برای رهایی دولت از انتقاد رانندگانی که شاهد رشد بی رویه بنزین در امریکا در سال جاری بوده اند.

اما تحلیگران معتقدند، بعید است آزادسازی ذخایر نفت استراتژیک آمریکا موجب شود که قیمت سوخت در این کشور کاهش یابد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.