پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آمریکا در سال ۲۰۲۰ صادرکننده خالص نفت خام می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساخل به نقل از خبرگزاری تسنیم، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در آخرین پیش بینی خود از سال ۲۰۲۰ اعلام کرد تولید نفت خام آمریکا به رکورد جدید بیش از ۱۲ میلیون بشکه در روز در سال جاری میلادی می رسد و سال آینده تا مرز ۱۳ میلیون بشکه افزایش خواهد یافت.

پیش‌بینی می‌شود تولید نفت خام آمریکا ۱.۱۴ میلیون بشکه در روز در ۲۰۱۹ افزایش یابد و به ۱۲.۰۷ میلیون بشکه در روز برسد و بعد با یک افزایش ۷۹۰ هزار بشکه‌ای دیگر تا ۲۰۲۰ ، ۱۲.۸۶ میلیون بشکه در روز باشد.

آمریکا با تولید ۱۱ میلیون بشکه نفت در روز در سال ۲۰۱۸ به بزرگترین تولید کننده نفت جهان تبدیل شد که نتیجه تولید از ساختارهای نفتی شیل بود. این رقم رکورد سالانه این کشور را در ۱۹۷۰ شکست.

لیندا کاپوانو، مدیر اداره اطلاعات انرژی آمریکا گفت:« رشد یکنواخت کشورهای غیراوپک مثل آمریکا در رتبه اول پیش‌بینی تولید جهانی نفت تا ۲۰۲۰ قرار دارد. ما انتظار داریم آمریکا همچنان بزرگترین تولید کننده نفت باقی بماند».

طبق این پیش‌بینی، آمریکا صادرکننده خالص نفت خام در اواخر ۲۰۲۰ خواهد شد.

انتظار می‌رود تقاضای آمریکا برای دیزل و سایر میعانات گازی ۲۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد و در ۲۰۱۹ به ۴.۱۵ میلیون بشکه در روز برسد و بعد در ۲۰۲۰ تا ۴.۱۹ میلیون بشکه افزایش یابد.

تقاضای بنزین آمریکا در ۲۰۱۸ ، ۹.۲۹ میلیون بشکه در روز بود که نسبت به ۹.۳۱ میلیون بشکه سال قبل کاهش داشت.

انتظار داریم تقاضای بنزین در ۲۰۱۹ ، ۹.۳۵ میلیون بشکه در روز باشد و در ۲۰۲۰ هم به همین میزان باقی بماند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.