پایگاه اطلاعات و فناوری فراساحل ایران

آزمون استخدامی نفت برگزار می‌شود؟

دیوان عدالت اداری دستور توقف آزمون استخدامی وزارت نفت را که در آذر ماه سال جاری صادر شده بود لغو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاعات و فن آوری فراساحل به نقل از نکونیوز، بدنبال دستور موقت توقف ثبت‌نام آزمون وزارت نفت، دیوان عدالت اداری جلسات متعددی با مسئولین این وزارتخانه در جهت اصلاح موارد تبعیض آمیز در دفترچه آزمون استخدامی آن برگزار کرد که سرانجام با تعهد وزارت نفت به رفع موارد تبعیض آمیز در دفترچه آزمون استخدامی دستور موقت توقف آزمون استخدامی توسط دیوان عدالت اداری لغو شد.

خبرگزاری مهر گزارش داده که وزارت نفت مجاز است پس از حذف موارد تبعیض آمیز مطابق تعهد داده شده، وفق مقررات آزمون استخدامی را برگزار نماید. در پی شکایت از وزارت نفت به جهت درج موارد تبعیض آمیز و خلاف قانون در دفترچه آزمون استخدامی این وزارت و تقاضای صدور دستور موقت برای توقف این روند، شعبه ۳۹ دیوان عدالت اداری مستند به مواد ۳۴ و ۳۵ قانون تشکیلات و آئین دادرسی دیوان عدالت اداری در آذر ماه، دستور موقت توقف ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت را صادر کرد.

آگهی آزمون استخدامی وزارت نفت با بند نهم اصل سوم قانون اساسی و مواد ۴۱، ۴۲و ۴۳ قانون مدیریت خدمات کشوری و رای وحدت رویه هیات عمومی دیوان عدالت اداری به شماره ۳۶ صادره در ۱۵ فروردین ۹۶ در تضاد بوده است. موارد تبعیض‌آمیز در دفترچه آزمون استخدامی وزارت نفت، شامل ایجاد سهمیه‌هایی خاص برای برخی افراد، از جمله فرزندان کارکنان وزارت نفت و… در این آزمون بود که با پیگیری‌های دیوان عدالت اداری این موارد برطرف و شرایط برابر برای همگان در این مورد برقرار شد.

طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته توسط وزارت نفت قرار بود آزمون استخدامی این وزارت‌خانه در دی ماه سال جاری برگزار شود. از طریق این آزمون دو هزار و پانصد نفر به استخدام رسمی وزارت نفت درمی‌آمدند. سهم کارکنان تبدیل وضعیت قراردادی از این استخدام‌ها یک‌هزار و پنجاه نفر و سهم فارغ التحصیلان گروه الف دانشگاه صنعت نفت ۲۰۰ نفر می‌بود. با این حال، در آذر ماه دیوان عدالت اداری دستور توقف برگزاری این آزمون را صادر کرد. حالا باید دید پس از لغو دستور دیوان عدالت اداری، چه برنامه جدیدی برای برگزاری این آزمون تدارک داده می‌شود؟ بیژن زنگنه وزیر نفت در آذر ماه تهدید کرده است که اگر دیوان عدالت اداری آزمون استخدامی نفت را متوقف کند، این وزارت‌خانه در کل، آزمون را منتفی خواهد کرد. باید دید وزارت نفت چه برنامه‌ای برای آزمون پس از لغو دستور دیوان عدالت اداری، دارد؟

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.